تبلیغات
افق - نکات مهم در مورد رفتار صحیح با نوزاد
افق
ایمان , اخلاق , فرهنگ
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


با سلام و عرض ادب و احترام به حضور شما بزرگواری که قدم رنجه نمودید و به وبلاگ این حقیر سرزدید. این وبلاگ در راستای اعتلای فرهنگ و ارزش های اسلامی سعی می کند مطالب و محتوای اثر بخش و بروز تهیه شده از جانب خودم , خبر هاو منابع مهم را ارائه نماید . از همین جا از همه عزیزان تقاضا دارم ما را با نظرات ارزشمند خودشون در راستای کیفی تر شدن محتوای وبلاگ افق راهنمایی کنند. خوشحال می شویم در صورت تمایل وبلاگ افق رو هم تو وبلاگتون لینک کنید . به ما هم خبر بدین تا
وبلاگتون رو هم در صورت مغایر نبودن با ارزش های اسلامی لینک کنم . با آرزوی سلامتی و توفیقات روز افزون برای شما دوست عزیز و بزرگوار

مدیر وبلاگ : حسین حسینی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
دوست عزیز چه عاملی افق ایران را در پیشرفت همه جانبه پیش رو روشن تر می کند؟Image result for ‫تربیت کودک‬‎


کودکان معنای بسیاری از رفتار های اطرافیانشان را متوجه می شوند ، هرگونه رفتار بد یا خوب را درک می کنند. موضوع رفتار کردن با نوزاد باعث نگرانی پدران و مادران شده است. بسیاری با خود فکر می کنند آیا محبت زیاد به نوزاد و یا بوسیدن او باعث لوس شدن کودکشان می شود یا خیر؟

باید بدانید کودک تا حدود یک سالگی فاقد هر نوع ثبت در حافظه است و کارهای او غریزی است . اگر گریه می کند دترد به شما خبر از ناراحتی خود می دهد . در کودکان باهوش ممکن است این زمان برای ثبت خاطره در حافظه کمی زودتراتفاق افتد .در اروپا معمولا می گویند پس از شیر دادن به بچه به گریه او توجه نکنید حداکثر پس از 15 دقیقه خسته شده و می خوابد .

البته رها کردن کودک و گریه او به طور مداوم در روحیه او اثر خوب ندارد . وقتى کودک یک سالگى را پشت سر مى گذارد، کم کم خود را یک شخص کوچک با خواسته هاى مخصوص به خود مى بیند و حال زمانى است که مادر کمى سخت گیر شود. البته اگر نمى خواهد کودکش بعداً لوس و ننر شود. دکتر پت اسپانگین مى گوید: «ثبات گفتارى و رفتارى مادر در این سن براى کودک بسیار مهم است.» حال باید دید چگونه مى شود فهمید چه رفتارى نشانگر مهر و محبت والدین بوده و چه رفتارى باعث لوس شدن او مى شود. در این بخش آ است که چگونه مى توان حد و مرز این دو را تعیین کرد.

از بدو تولد تا شش ماهگى

۱- گریه کردن

خیالتان راحت باشد. کودک در این سن حتى نمى داند شخصى جداى از شماست. ماکسین فارلى، ۲۷ ساله از لندن که مادر ایوده ماه است مى گوید: «مادرم به من مى گوید با هر بار گریه کودکم که به سوى او مى روم در واقع چوبى را براى پشت خودم به وجود مى آورم. به نظر او هر بار که من براى آرام کردن او مى روم او را لوس و پرتوقع بار مى آورم.» اما وقتى کودک شما گریه مى کند نمى خواهد شما را کنترل کرده و یا خسته کند. او فقط از چیزى ناراحت است و گریه کردن تنها روشى است که او مى تواند به توسط آن شما را خبر کند. پاسخ به گریه او، خواه از گرسنگى باشد یا از جاى خیس و یا آغوش شما را بخواهد باعث مى شود او احساس امنیت کند. اگر او را با گریه اش تنها گذاشته و به آن اعتنا نکنیم در واقع او بدخلق و یا به اصطلاح عامیانه تر نق نقو مى شود.

۲- گرسنگى

پیشترها مادران برنامه سختى براى غذاى کودکشان داشتند. مثلاً هر چهار ساعت یک بار به او شیر مى دادند نه زودتر. امروزه متخصصان مى گویند نباید اینگونه باشد. دادن شیر به او هر گاه که مى خواهد او را لوس نمى کند فکر نکنید با این کار براى بعدها مشکل تراشى مى کنید. بلکه باید گفت به نیازهاى او پاسخ مى دهید.در مقع شیر دادن باید به تغذیه مادر توجه کرد برخی از غذاهای مادر سبب نفخ و دل درد کودک است .

۳- بوسیدن و در آغوش گرفتن

بعضى اوقات به عنوان یک مادر تازه کار احساس مى کنید نباید زیاد نوزاد را بغل کنید چون ممکن است اصطلاحاً بغلى شود. اما محققان مى گویند تماس فیزیکى با کودک مانند در آغوش گرفتن و یا حمل کردن او جداى از لوس کردن باعث مى شود که او احساس آرامش و امنیت کند. این بدان معناست که بعداً او بیشتر مى خواهد در جاى خود بوده و با لوازم بازى خود بازى کند.

important-tips-about-correct-behavior-with-baby(1)

شش تا دوازده ماهگى

در این زمان کودک شما هنوز به بوسه ها و اظهار محبتتان نیاز دارد اما او همچنین شروع به مطابقت خود با دیگر اعضاى خانواده نیز مى کند. اکنون به وجود آوردن یک برنامه روزانه و اعمال برخى محدودیت ها مى تواند از بروز مشکلات رفتارى در آینده جلوگیرى کند.

۱- وابستگى کودک

کودک در حدود نه ماهگى بسیار به مادر وابسته مى شود و این به این دلیل است که او فهمیده که شما شخصى جداى از او هستید و مى ترسد وقتى او را ترک مى کنید دیگر بازنگردید. بهترین راه براى رفع بهانه هاى کودک در آغوش گرفتن و بذل توجه فراوان به او است.وقتى به او اجازه مى دهید اینگونه به شما وابسته باشد این بدان معنا نیست که او را لوس مى کنید بلکه بنا به گفته دکتر اسپانگین، برعکس مى باشد: شواهدى وجود دارد مبنى بر اینکه کودکانى که والدینى خونگرم و صمیمى داشته و با آنان در این سن تماس فیزیکى زیادى برقرار مى کنند بعدها احساس امنیت و اعتماد به نفس بیشترى دارند.

۲- ایجاد برنامه روزانه براى کودک

ایجاد یک برنامه ثابت روزانه براى کودک در این سن عقیده خوبى است. او را وادار کنید که براى خوردن غذا، خوابیدن و بازى وقت هاى خاصى داشته باشد. همچنین با این کار به او مى فهمانید که این شما هستید که او را هدایت مى کنید.


Image result for ‫تربیت کودک‬‎


دوازده ماهگى و بالاتر

وقتى کودک شما یک سالگى را پشت سر گذاشته و خود را مى شناسد ممکن است در اثر برخى رفتارها از سوى شما لوس شود.

۱- بدخلقى و یکدنگى کودک

گرین پالمر، ۳۳ ساله، مادر جیک پاتر دوماهه مى گوید: «اولین بارى که پسرم شروع به بدخلقى کرد وقتى بود که مى خواستم او را از پارک ببرم. وقتى با بدخلقى او مواجه شدم دوباره به پارک بازگشتم اما مسأله وقتى بدتر شد که دوباره خواستم با او از پارک به خانه بازگردم. من اغلب به او اجازه مى دهم اگر مى خواهد بار دیگر حرفش را به کرسى بنشاند. اما بدخلقى او بدتر مى شود. یک قانون طلایى در والدین این است که هرگز در مقابل بدخلقى کودک تسلیم نشوید. چرا که او به سرعت مى آموزد که چگونه به هر آنچه مى خواهد دست یابد. به گفته دکتراسپانگین اگر کودک شما بیاموزد که با ایجاد چنین صحنه اى به خواسته خود مى رسد، وقتى که او بزرگتر شود هم شما و هم او به مشکل برخواهید خورد. تسلیم نشوید. با این کار،کودک شما مى فهمد که با داد و قال به جایى نمى رسد و به مرور منطقى تر با مسائل برخورد مى کند.

۲- کمک به کودک

وقتى در زندگى سرتان بسیار شلوغ است ممکن است براى راحت کردن خودتان کارهاى کودکتان را اعم از گذاشتن قاشق غذا به دهان او تا پوشاندن کفشش انجام بدهید. اما بیشتر کودکان دوست دارند خودشان این کارها را انجام دهند و اگر زمان کوتاهى را براى آموختن این کارها صرف کنید بعداً زمان کار بیشترى خواهید داشت.

۳- هدیه دادن به کودک

هدیه دادن مکرر به کودک او را لوس نمى کند اما این کار به او مى آموزد براى آنها ارزشى قائل نشود. چیزى که باعث لوس شدن او مى شود، دادن هدیه به او براى ترک یک عمل بد است رشوه دادن فقط رفتار بد او را تقویت مى کند. او در آغاز مى خواهد اما دفعه بعد براى آن داد وقال براه مى اندازد!

نوع مطلب : علمی، گالری عکس، فرهنگی واجتماعی، 
برچسب ها : کودک، نوزاد، تربیت، پدر، مادر، خواب، والدین،
لینک های مرتبط :
          
شنبه بیست و هفتم تیرماه سال 1394
شنبه چهاردهم مردادماه سال 1396 ساعت 09 و 00 دقیقه و 47 ثانیه
No matter if some one searches for his essential thing, therefore he/she wants to
be available that in detail, therefore that thing is maintained over here.
جمعه بیست و پنجم فروردینماه سال 1396 ساعت 14 و 22 دقیقه و 04 ثانیه
It's remarkable to pay a quick visit this website and
reading the views of all friends on the topic of this
piece of writing, while I am also keen of getting know-how.
یکشنبه بیستم فروردینماه سال 1396 ساعت 19 و 23 دقیقه و 33 ثانیه
hello there and thank you for your information – I've certainly picked
up something new from right here. I did however expertise some
technical issues using this site, since I experienced to reload the website many times previous
to I could get it to load properly. I had been wondering if your web
host is OK? Not that I'm complaining, but sluggish loading instances times will very frequently
affect your placement in google and could damage your quality score if ads and marketing
with Adwords. Anyway I'm adding this RSS to my e-mail and can look
out for much more of your respective interesting content. Make sure you update this again very
soon.
شنبه دوازدهم فروردینماه سال 1396 ساعت 20 و 56 دقیقه و 19 ثانیه
Thank you a bunch for sharing this with all of us you really
understand what you're talking about! Bookmarked.
Kindly additionally consult with my website =). We will have a link alternate contract between us
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :در این وبلاگ
در كل اینترنت

ساخت کد آهنگ آنلاین | دانلود آهنگ